Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » LEPIDLA - TMELY » Lepidlo na polystyren PD Eurotrend 4 kg


    

Lepidlo na polystyren PD Eurotrend 4 kg

Na savé i nesavé podklady

top produkt

 

Číslo produktu: LT110PD04
Výrobce: SIGA
Balení produktu: Vědro 4 kg
Naše cena:
359,00 Kč

Lepidlo na polystyrenové kazety a lišty PD EUROTREND je speciální velmi pevné a trvale pružné kontaktní akrylátové lepidlo pro lepení polystyrénových stropních kazet, rozet a lišt. Používá se na většinu dostupných podkladů jako beton, omítky, dřevo, OSB, DTD, MDF, Cetris a Durelis desky, sádrokarton. Díky vysoké počáteční lepivosti a speciálním přísadám je určeno i na nesavé podklady jako EPS polystyren. Při lepení stropních polystyrenových kazet na na velmi hladké podklady jako je umakart, lakované povrchy atd., doporučujeme povrch zdrsnit.

 

Návod k použití: Podklad musí být čistý, suchý, zbavený prachu, mastnoty a starých vrstev barvy. Savé podklady a podklady po odstanění starých vrstev barvy penetrujte akrylátovou emulzí SAD 2802 naředěnou v poměru 1:5 až 1:8 s vodou dle savosti podkladu. Penetrační nátěr nechte min. 2 až 4 hodiny proschnout. Lepidlo nanášejte pomocí špachtle nebo zubové stěrky na kazety bodově (9 bodů), nebo v pásech po obvodu kazety a na střed. Poté přitiskněte k podkladu. Pracovní teplota je min. +5 stupnů.

 

NANÁŠENÍ LEPIDLA NA KAZETY

 

Vlastnosti produktu:

 • Jednoduchá aplikace
 • Okamžitá přídržnost
 • Vnitřní použití
 • Vynikající pro lepení kazet na polystyrenový podklad
 • Na savé i nesavé podklady
 • Nehořlavé bezrozpouštědlové lepidlo
 • Teplotní odolnost po vytvrzení: - běžné evropské podmínky
 • Balení - Vědro 4 kg
 • Barva po zaschnutí bílá
 • Během vytvrzování bez zápachu
 • Vydatnost obvodové lepení 9-11 m2 kazet
 • Vydatnost bodové lepení 13-16 m2 kazet

Technické údaje:

Vzhled: akrylátová disperze, CaCO3
Doba zpracování: 20 min
Viskozita: Pevnost spoje ve smyku,
počáteční (20 min.)
0,35 MPa
Pevnost spoje v odlupování konečná
(po 24 hod.)
95 N/25 mm
Sušina: cca 74%
PH 8,3 - 8,5 pH
Aplikační teplota: +5 až +40°C
Tepelná odolnost: -30 až +80°C
Odolnost UV záření: -
Doba skladování: 24 měsíců
Barva: po zaschnutí bílá
Balení: vědro 4 kg

 

Příprava podkladu:

Lepidlo PD Eurotrend nanášíme na očištěný podklad. Savé podklady je nutné před nanášením lepidla opatřit penetračním nátěrem SAD 2802. Lepidlo nanášíme zubovou stěrkou s velikostí zubů odpovídající doporučené spotřebě s ohledem na rovnost povrchu. Pracovní doba je do 20 min., v závislosti na pracovních podmínkách tj. savost materiálu, vrstva materiálu, odvětrávání místnosti a pracovní teplota. Doporučená teplota při lepení je +15 až +25 °C.


Bezpečnost:

PD Eurotrend je nehořlavé bezrozpouštědlové lepidlo, zdravotně a ekologicky nezávadné. Pri zasažení očí vypláchněte proudem čisté vody. Při náhodném požití vypijte 0,5 l vody a vyhledejte lékařskou pomoc. Lepidlo lze snadno odstranit mýdlem a teplou vodou. Po skončení práce nástroje ihned omyjte ve vodě.