Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

AKTUÁLNĚ

arr3ŠIROKÉ LIŠTY SKLADEMNa přání našich zákazníků jsme naskladnily široké okrajové lišty Eurotrend, které jsou vhodné na... arr3DOPRAVA ZDARMA!Nyní máte možnost zakoupit veškeré zboží bez příplatku za dopravu. Stačí objednat zboží za částku... arr3VAŠE NEJČASTĚJŠÍ DOTAZYDobrý den, chtěl bych se zeptat jestli cena stropních kazet je uvedena za 1 m2, nebo za 1 ks... arr3LEPIDLO PD EUROTRENDLepidlo PD EUROTREND je speciální velmi pevné a trvale pružné kontaktní  lepidlo pro lepení...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 34,00 Kč
Naše cena 34,00 Kč
Naše cena 24,00 Kč

KONTAKT

Romana Mikešová
Němčice 112,
679 51 Němčice
tel: 732 125 138, Po-Pá 8-16 hod.
napište nám
Nákup po telefonu:
511 112 341

RADY A NÁVODY

MONTÁŽNÍ NÁVOD PRO LEPENÍ POLYSTYRENOVÝCH STROPNÍCH KAZET A LIŠT EUROTREND

Stropní kazety Eurotrend jsou určené k obkladům stropů i stěn. Mají dekorativní, akustické a tepelněizolační vlastnosti. Zakryjí  vady podkladu, včetně prasklin. Lze je lepit na většinu podkladů, jako je beton, omítky, sádrokarton, plynobeton, dřevo, umakart. Dále na plošné materiály používané ve stavebnictví jako jsou DTD, MDF, OSB, Cetris, Durelis desky atd. Tyto kazety jsou také určeny jako finální povrch při vnitřním zateplování stropů a stěn polystyrenem. Pro lepení kazet je nutné použít lepidlo, které je na daný podklad určené. Ke stropním kazetám Eurotrend nabízíme speciální kontaktní akrylátové lepidlo PD Eurotrend, vyrobené speciálně pro lepení stropních kazet a lišt Eurotrend na savé i nesavé podklady. Lze je použít na všechny jmenované druhy podkladů včetně podkladových ploch z EPS polystyrenu. Při lepení stropních polystyrenových kazet na na velmi hladké podklady jako je umakart, lakované povrchy atd. doporučujeme povrch zdrsnit, nebo použít silikon universal či lepící tmel.

 

Lepidla, nářadí a pomůcky potřebné k montáži


 

Druhy podkladu: Omítky, betony, sádrokarton, plynobeton, zdivo, dřevo, OSB desky, Durelis desky, Cetris desky, DTD a MDF desky, umakart, EPS polystyren atd.

Příprava podkladu: Podklad musí být čistý, suchý, zbavený prachu a mastnoty. Staré vrstvy barvy je nutné navlhčit a pomocí malířské škrabky odstranit. Savé podklady doporučujeme napenetrovat penetrací SAD 2802 rozředěnou v míchací nádobě poměrem 1:5 až 1:8 s vodou, dle savosti podkladu. Na podklad se nanáší pomocí štětky, nabo malířského válečku. K penetraci podkladu po odstranění starých vrstev barvy lze také použít lepidlo PD Eurotrend rozředěné v poměru 1:5 s vodou. Před lepením kazet je nutné nechat penetrační nátěr 2 až 4 hod. proschnout.

Rozměření podkladu: Nakreslí se čáry dělící podklad na čtyři stejné obdelníky, podle kterých se začne montáž kazet (viz obrázek). Zakládájící kazeta se dá ke středové čáře založit buď okrajem, nebo středem  tak, aby vzniklé dořezy u stěn byly stejné, ale nebyly příliž malé. Ostatní kazety klademe těsně k sobě od středu plochy k okrajům.

Nanášení lepidla: Na rub kazety se nanese pomocí špachtle, nebo zubové stěrky lepidlo PD Eurotrend a to kolem celého obvodu kazety, v šířce 2 až 3 cm a tloušťce 2 až 3 mm, dle hrubosti a rovinnatosti podkladu. Ve stejné tloušťce se lepidlo nanese také na střed kazety. Na velmi rovné podklady lze kazety lepit také bodově, kdy se na rub kazety nanese lepidlo v 9 bodech o velikosti 2 až 3 cm a tloušťce 2 až 3 mm. Pro bodové lepení kazet lze použít lepidlo PD Eurotrend v kartuši a nanášet je jednoduše pomocí vytlačovací pistole. Při lepení stropních kazet na velmi hladké podklady jako je umakatr, lakované podklady atd. doporučujeme povrch zdrsnit, nebo použít silikon universal či lepící tmel.


 

Montáž kazet: Po nanesení lepidla se kazeta opatrně přimáčkne k podkladu tak, aby lepidlo dobře přilnulo. Zbytky lepidla se ihned odstraní pomocí navlhčené houby, (pokud se lepidlo nanese správně, žádné nevytéká). K řezání kazet na míru u okrajů se používá velice ostrý ulamovací nůž a pravítko. Po nalepení celé plochy se provede konečná úprava pomocí okrajových lišt Eurotrend, které vylepšují konečný vzhled a zakryjí řezané okraje kazet. K lepení okrajových lišt se používá lepidlo PD Eurotrend v kartuši, nebo transparentní tmel silikon universal. Na lišty nanášíme lepidlo pomocí vytlačovací pistole. Spoje vzniklé mezi okrajovými lištami a stěnami doporučujeme zatmelit trvale pružným a přetíratelným akrylátovým tmelem.

Údržba kazet: Po čase, dle Vašeho rozhodnutí, můžete provést údržbu kazet a lišt Eurotrend. Údržba je jednoduchá a nenáročná, protože kazety a lišty Eurotrend mají povrch opatřen odolným a lehce omyvatelným povrchem, který se pouze jednoduše omyje vlažnou vodou se saponátem a vytře do sucha.

Doslov: Tyto montážní pokyny a rady jsou od odborné montážní firmy Interiér Mikeš. Při dodržování uvedených postupů budete jistě spokojeni a výrobek dosáhne ve Vašem interiéru toho správného konečného efektu. Odpad a použité zbytky materiálu po montáži zlikvidujte dle pravidel pro třídění odpadů.

 

UKÁZKA LEPENÍ STROPNÍCH KAZET NA PODKLAD Z POLYSTYRENU

 

1. Podklad z EPS polystyrenu

 

2. Rozměření a založení úhlopříčně

 

 

3. Lepení kazet od středu k okrajům

 

4. Dořezání a zalištování

 

5. Konečný výsledek

 

 

Autor článku: Vlastimil Mikeš, © 2014, všechna práva vyhrazena pro Interiér Mikeš.