Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

AKTUÁLNĚ

arr3ŠIROKÉ LIŠTY SKLADEMNa přání našich zákazníků jsme naskladnily široké okrajové lišty Eurotrend, které jsou vhodné na... arr3DOPRAVA ZDARMA!Nyní máte možnost zakoupit veškeré zboží bez příplatku za dopravu. Stačí objednat zboží za částku... arr3VAŠE NEJČASTĚJŠÍ DOTAZYDobrý den, chtěl bych se zeptat jestli cena stropních kazet je uvedena za 1 m2, nebo za 1 ks... arr3LEPIDLO PD EUROTRENDLepidlo PD EUROTREND je speciální velmi pevné a trvale pružné kontaktní  lepidlo pro lepení...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 34,00 Kč
Naše cena 24,00 Kč

KONTAKT

Romana Mikešová
Němčice 112,
679 51 Němčice
tel: 732 125 138, Po-Pá 8-16 hod.
napište nám
Nákup po telefonu:
511 112 341

RADY A NÁVODY » ZATEPLENÍ STROPU POLYSTYRENEM

 

ZATEPLENÍ STROPU POLYSTYRENEM

Nafotili jsme pro Vás postup při lepení stropních kazet Eurotrend s montáží podkladového EPS polystyrenu na starý trámový omítnutý strop. Montáž polystyrenu pod kazety u trámového stropu má hned několik výhod. Hlavní výhoda spočívá v tom, že nemusíme odstraňovat staré vrstvy malby, protože polystyren připevňujeme pomocí vrutů a podložek, nemusíme ho lepit. Tím se zbavíme značného nepořádku. Další výhodou je, že můžeme polystyrenové desky podložit, nebo podtmelit a vyrovnat tím případné nerovnosti stropu a zbavit se zakulacených rohů. Hlavně nám ale poslouží jako dodatečná tepelná izolace.

 

1. Založení podkladového polystyrenu

Pomocí vrutů a podložek připevníme polystyrenové desky až do prken pod omítkou. Polystyren založíme tak, aby se nám spoje polystyrenu nikde nekryly se spoji stropních kazet. To znamená, že si nejdříve rozměříme strop pro založení stropních kazet a spoje polystyrenu založíme alespoň o 10 cm mimo spoje kazet. Pokud budeme kazety zakládat a lepit úhlopříčně, této přípravě se vyhneme.


2. Montáž podkladového polystyrenu

Polystyrenem pokryjeme celý strop a případné nerovnosti vyrovnáme podložením, nebo podtmelením akrylátovým tmelem. Podložky nasazené na vruty by měly mít průměr min.30 mm a po dotažení musí být zcela zapuštěny v polystyrenu.

 

3. Rozměření pro založení stropních kazet

Rozměříme strop a nakreslíme si zakládací čáru podle které začneme lepit polystyrenové stropnice, buď rovně nebo úhlopříčně. Ideální je, když je světlo umístěno ve středu zakládací kazety nebo ve spoji.

 

4. Nanášení lepidla na kazety

Lepidlo PD Eurotrend nanášíme pomocí špachtle, nebo zubové stěrky po obvodu a na střed kazety v tl. 2-3 mm.

 

 

5. Založení první kazety

Zakládací kazetu nalepíme přesně podle zakládací čáry, v našem případě při úhlopříčném lepení tak, aby protilehlé rohy kazety ležely přesně na zakládací čáře.

 

 

6. Postupné lepení dalších kazet

Další kazety klademe přesně k zakládací kazetě. Vyhneme se lepení kazet v dlouhých řadách za sebou.

 

 

7. Nalepení všech celých kazet

Postupně nalepíme všechny celé kazety, které nemusíme řezat. Při správném kladení nám kazety ve spojích tvoří přesné křížky.

 

 

8. Dořazání kazet u okrajů

Po nalepení všech celých kazet začneme doměřovat a dořezávat pomocí ostrého ulamovacího nože kazety kolem stěn. Kazety dořezáváme tak, aby mezi stěnou zůstala dilatace 1-3 mm.

 

 

9. Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

K lepení okrajových lišt používáme lepidlo PD Eurotrend v kartuši do vytlačovací pistole, nebo při lepení barevných okrajových lišt transparentní silikon universal. Lepidlo nanášíme na zadní stranu lišty a tu pak přimáčkneme ke stropu. Nebo si lepidlo naneseme na strop a lišty vkládáme do připraveného lepícího lůžka.